Szkolenia, w których sam chcę uczestniczyć

Minęło już 12 lat, odkąd zdecydowałem się moje wieloletnie doświadczenie szkoleniowe zainwestować w Include Akademię. Powód był i nadal jest jeden. Chcę dostarczyć Ci szkoleń, w których sam chciałbym uczestniczyć.

Jest to możliwe tylko dlatego, że zbudowałem solidny fundament z przekonania, że…

 


 

Ludziom szczęście przynosi ciekawość

 

Jeśli obudzisz w człowieku ciekawość, będzie się uczyć w sposób naturalny.

Uczenie to praca kreatywna, a nie tylko dostarczanie informacji. Dobry nauczyciel informuje, ale jest też mentorem, prowokuje.

Obecnie edukacja skupia się na egzaminowaniu, a nie na uczeniu. Zamiast wzbudzać ciekawości wprowadza kulturę posłuszeństwa. W szkole panuje rutyna, a nie wyobraźnia i ciekawości.

 

Człowiek jest z natury kreatywny

 

Wpływamy na swoje życie i ciągle wprowadzamy zmiany. Kreujemy je poprzez wyobrażanie sobie możliwości. To dlatego ludzka kultura jest tak różnorodna i dynamiczna.

Celem edukacji powinno być budzenie i rozwijanie kreatywności, a nie wprowadzanie kultury standaryzacji.

 

Ludzie są różni

 

Mamy różne zdolności. Talenty są niesamowicie zróżnicowane. W edukacji chodzi o ludzi. Celem jest ich włączenie, zaciekawienie, pobudzenie indywidualności i kreatywności.

Wiem, że poprawiam edukację wspierając, zachęcając do nauki i ciągłego rozwoju. Inwestowanie w rozwój to nie wydatek. To inwestycja. Wszyscy, odnoszący sukcesy to wiedzą.

  • Roman Senator

    5 marca 2024 o 19:33 Odpowiedz

    Szanowny Panie Norbercie!
    na wstępie chciałbym pogratulować i podziękować za pracę, którą Pan wykonuje prowadząc Akademię i kursy z Excela. Robiłem kilka podejść do VBA ale pierwszy raz spotkałem się z tak jasno i dokładnie przedstawionym tematem. Jestem samoukiem (69 lat) a Excel potrzebny mi jest (oprócz pasji i zafascynowania tym narzędziem) praktycznie tylko do opracowania jednego zadania, które wykonuję całkowicie społecznie. W klubie sportowym zajmuję się "robieniem" wyników. tabele są bardzo skomplikowane ponieważ jest w nich wiele sortowania, naliczania punktów za miejsce a zawodnicy są podzieleni na wiele Klas i Grup. a wszystko to jest ze sobą powiązane i uwarunkowane przepisami regulaminowymi.Przez lata w miarę pogłębiania znajomości excela, poprawiam i ulepszam te tabele ale jeszcze mi wiele brakuje. W tzw "międzyczasie" zacząłem rejestrować makra ale nie umiem pisać kodów w VBA. Teraz żaświeciło mi światełko w tunelu. dzięki Panie Norbercie!!

Dodaj komentarz